Tarot Nedir?

Tarot diğer fallardan farklı olmakla birlikte, günümüzün en popüler fallarından biridir. Eski Mısırca bir söz olarak bilinen ''Ta-rosh'' sözcüğünden türemiştir. Bu sözcüğün manası tüm bilgilerin saklandığı kitaptır. Tarotun kesin kökeni bilinmemekle birlikte Orta Çağ'ın sonlarına doğru çıktığı tahmin edilmektedir. Tarot en eski kehanet yöntemlerinden biridir ve 78 kart, iki ana bölümden oluşmaktadır. Tarot destesi 56 kartın oluşturduğu küçük sırlar serisi ve 22 kartın oluşturduğu büyük sırlar serisinden oluşmaktadır. Bu kartlar kullanılarak fal bakılmakta ve bakılan fal yorumcudan yorumcuya farklılık göstermektedir. Tarot kartlarında görülen şekiller yorumlanmakta ve kartlar olaylar ya da gerçekler hakkında bilgi vermektedir.

Tarot Falına Nasıl Bakılır?

Tarot falına bakmak için 78 kart kullanılmaktadır. Tarot falı için kişi soru seçmeli ve ardından odaklandığı sorusu için 7 kart seçmelidir. Kartların seçilmesiyle birlikte yorumlama kısmına geçilir. Tarottan beklenen faydayı sağlamak için tarota inanmak ve kartlarla bir bağ kurmak gerekiyor. Tarota her daim inanmak gerekir, ancak şunu da bilmek gerekir ki tarot gelecekten haber vermez. Sadece gelecekle ilgili sorularda kişiye yön verir. Tarot falı bakmayı düşünenlerin dikkat etmesi gereken bazı noktalarda bulunuyor. Tarot kartlarının hediye olarak alınması doğru değildir. Kartları fal bakacak kişinin kendisi almalıdır. Tarot falına bakarken sorunun evet ya da hayır cevabı için değil net bir cevap için sorulması gerekir. Tarot falı bakan kişinin 6. hislerinin kuvvetli olması da önemlidir. Çünkü tarotta kartlar yorumlanmaktadır. Bu aşamada kişi kartlara ve karşısındakine bakarak enerjisini ve 6. hislerini kartlara akıtmalıdır.

Tarot Destesi Nasıl Seçilmelidir?

Tarot falına bakmak için kartlar olmazsa olmazdır. Tabii burada deste seçimi de önemlidir. Birçok farklı tarot destesi vardır ve geçen zaman içerisinde sürekli yenileri de çıkmaktadır. Örneğin; Mısırlılara, Mayalara, Keltlere asit desteler ve Crowley desteleri bunlardan sadece birkaçıdır. Tarot falına yeni başlayanlar için iki desteyle fal bakmak idealdir. Bu sayede semboller sorulara daha iyi yanıtlar sunar. Günümüzde en çok kullanılmakta olan tarot destelerinden bazıları Rider destesi, Arcana Major destesi, Thoth ve Mantegna desteleridir. Bunlar dışında daha pek çok farklı kişinin ve kültürün destesi bulunmaktadır. Her birinin kart sayısı ve bakım tarzı farklı olabilmektedir.

Tarot İçin Nasıl Sorular Sorulmalıdır?

Hayatınızda size acı veren bir durum olabilir ya da cevabını aradığınız bir sorunuz olabilir. Bu durumdan tarot kartlarından cevap alabilirsiniz. Eğer cevap aradığınız bir soru varsa tarot kartlarına bu soruyu sorarken dikkat etmeniz gereken bazı noktalarda var elbet. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki soru sorduğunuz olayla ilgili herhangi bir kısıtlama getirmeden ve olaydaki kişileri de işin içinde tutarak sorunuzu açık ve net olarak belirtmektir. Tarot kartlarına sorulan sorularda açık ve net olmak, evet ya da hayır cevapları için değil yol gösterici cevaplar için sorular sunmak daha faydalı olacaktır.

duyguabla.com

Medyumluk dünyanın en zor ve emek isteyen mesleklerinden biridir. Bu nedenle bu alanda faaliyet gösteren kişilerin sayısı azdır ve insanların güvenini kazanmaları da kolay olmamıştır. Başarı sağlamak için uzun bir süreç, eğitim, tecrübe, bilgi birikimi gerekmektedir.

Dürüstlük, mesleki yeterlilik, deneyim, mutlu müşteri referanslarımla sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyorum.

İLETİŞİM

ANTALYA